طراحی سایت املاک

این مطلب را به اشتراک بگذارید

طراحی سایت املاک

طراحی سایت املاک استفاده از سایت‌های املاک برای افرادی که به دنبال خانه برای خرید یا اجاره می‌گردند، گزینه بسیار مناب و پر کاربردی است. حتی به عنوان آخرین راه‌ها می‌توان از سایت‌های املاک نام...

طراحی سایت املاک

طراحی سایت املاک

استفاده از سایت‌های املاک برای افرادی که به دنبال خانه برای خرید یا اجاره می‌گردند، گزینه بسیار مناب و پر کاربردی است. حتی به عنوان آخرین راه‌ها می‌توان از سایت‌های املاک نام برد. قبل از تمام شدن زمان اجاره خانه، افراد در اینترنت به جستجوی خانه‌های مد نظر خود می‌گردند. این نیاز افراد یکی از دلیل‌هایی است که به سایت‌های املاک نیاز می‌شود. برای آشنایی بیشتر با طراحی سایت املاک در ادامه همراه ما باشید.

علت نیاز به سایت املاک

بسیاری افراد امروزه با مشکلات اجاره و رهن دست و پنجه نرم می‌کنند. این تنها دلیل طراحی سایت‌های املاک این نیست. بسیاری افرادی که به دنبال خرید خانه بوده، دچار مشکل و سردرگمی می‌شوند. بسیاری افراد در هنگام خرید خانه، محدوده‌های مختلفی را در نظر دارند. به همین دلیل نیاز بوده تا در تمامی محل‌ها از املاکی‌های آن محل، سوال کرده تا با شرایط خرید یا اجاره همان محل آشنا شوند. اما با طراحی سایت املاک به راحتی فقط با یک کلیک در میان محله‌ها گشته و خانه مورد نظر خود را پیدا کنید. گاهی اوقات در زمان‌های مختلف، در زمان مراجعه حضوی به املاکی‌ها نمی‌توان از خانه‌ها بازدید کرد. اما با طراحی سایت و قرار دادن عکس‌های متخلف و متفاوت از هر خانه، به راحتی می‌توان آن را بررسی نمود. به طور کلی، روش طراحی سایت برای املاک از شیوه حضوری یا همان سنتی بسیار پر بازده‌تر است. از دیگر مزایای آن می‌توان به مواردی چون نمایش جزییات دقیق ملک بر روی نقشه، جستجوی پیشرفته ملک بر اساس قیمت، متراژ و نوع کاربری ملک، عضویت کاربران جهت درج آگهی، نمایش ملک بر روی نقشه و…. اشاره نمود.

نکات در طراحی سایت

دامنه، هاست و قالب را برای خود از قبل تعیین کنید. این کار را می‌توان به صورت ذهنی انجام داد، اما کشیدن طرحی ساده بر روی کاغذ کمک کرده تا در هنگام قالب سازی راحت‌تر این کار را انجام دهید. در هنگام دامنه و نام دقت کرده تا چیزی انتخاب کنید، که بیشتر در ذهن افراد بماند. اگر طراحی سایت را در این زمینه بر عهده اشخاص دیگر می‌گذارید، دقت نموده تا از دامنه‌های پرکاربرد استفاده کنند. در غیر این صورت، نامی به یاد ماندنی را در کنار دامنه‌های کم شناس‌تر به کار گیرند. برای انتخاب هاست بهتر است تا از نمونه‌های داخلی استفاده کنید.

در هنگام طراحی، مدیریت ساده‌ی سایت را به یاد داشته باشید. با این کار به راحتی می‌توان از افراد انتظار داشت تا بر نحوه کار با آن را یاد بگیرند. برای ثمربخش بودن سایت، از گالری برای خانه‌ها استفاده نمائید. با ایجاد صفحه جداگانه مخصوص هر خانه، سایت نظم بیشتری خواهد داشت. هم چنین انتخاب با گذاشتن عکس در سایت، مشتریان راحت‌تر دست به انتخاب می‌زنند. اگر توانایی جداسازی فرم‌ها به صورت رهن، اجاره، خرید و فروش وجود داشته باشد، امکان پیدا کردن خانه‌ها بسیار سریع‌تر صورت می‌گیرد.

اگر برای سایت خود پیامک تکمیل فرم را راه اندازی کنید، پس از به اتمام رسیدن فرم توسط اشخاص متوجه خواهید شد. با این کار بلافاصله سایت خود را چک کرده و از آگهی جدید مطلع شوید. با گذر زمان و تبلیغ درست درکنار سئویی مناسب می توان پرداخت آنلاین وجه را برای گذاشتن تبلیغات فعال کرد. بهتر است این کار را در ابتدا در هنگام راه اندازی و طراحی سایت انجام داده و بعد از مدتی با بالارفتن بازدیدهای خود این کار را فعال کنید.

برای پیش بردن راحت‌تر کارها، می‌توان مقداری از مسئولیت‌ها را بر دوش دیگر نیروهای خود بسپارید. برای تعیین میزان دسترسی افراد به سایت، درجه‌های مختلفی را تعیین کنید. اگر در صفحه اصلی سایت به روزترین اخبار آگهی‌ها و تغییرات قیمت‌ها را  بگذارید، میزان بازدید از سایت به مقدار خوبی بالا خواهد رفت. این کار باعث شده تا افرادی که به خرید و فروش نیاز ندارند هم، برای اطلاع از قیمت‌ها و دیگر اخبار به سایت شما سر بزنند. با محاسبه دقیق آمار افراد بازدید کننده مطالب داخل سایت به سمتی پیش برده که برای آن‌ها جذاب باشد.

ویژگی های طراحی سایت املاک به صورت پیشرفته

تا اینجا تلاش کردیم تا شما را با دلایل و خصوصیات طراحی سایت املاک آشنا کنیم. اما سوال اینجا است، که میان این همه سایت املاک چگونه بهتر باشیم تا افراد سایت ما را انتخاب کنند. با چندین ویژگی سایت خود را به صورتی حرفه‌ای طراحی کنید. در اینصورت افرادی که به صورت اتفاقی با سایت شما آشنا می‌شوند، تبدیل به مشتری دائمی شما می‌گردند. تنظیمات رنگی در قالب، امری عادی است. اما اگر قابلیت تغییر رنگ پوسته در سایت وجود داشته باشد، تنوع رنگ سایت برای بازدید کننده‌ها جذاب خواهد بود. برای گذاشتن آگهی حتما در سایت متذکر شده تا مواردی چون آدرس ملک، شهر، استان، سال ساخت و… در آگهی ثبت گردد. سایت را متناسب با انواع دستگاه‌های الکترونیکی شامل لپ تاپ، تبلت و موبایل طراحی نمائید. هر چه گالری برای خانه‌ها از کیفیت بهتری برخوردار باشد، نیاز به مراجعه حضوی کمتر بوده و کارها به صورت آنلاین انجام می‌شود. بسیاری از سایت‌ها فقط از ظریق صاحب سایت امکان قرار دادن آگهی دارند. با قرار دادن ویژگی ارسال ملک توسط کاربران، سایت شما برای افراد کاربردی‌تر خواهد بود. سایت شما می‌تواند مخصوص یک محله یا محدوده بزرگتری باشد. هر چه منطقه پوشش داده شده توسط آن بیشتر باشد، میزان بازدید سایت بالاتر خواهد رفت. برای این کار می‌توان با املاکی‌های دیگر مناطق همکاری کرد. قرار دادن کدی اختصاصی برای هر ملک، آن را نسبت به دیگر آگهی‌ها جداسازی کرده، تا انتخاب و پیداکردن راحت‌تر انجام شود.

سخن پایانی

در این مقاله سعی داشتیم تا شما را با دلایل نیاز به سایت‌ها املاکی آشنا کنیم. هم چنین تلاش نموده تا طراحی سایت را به شما در حد متوسط آموزش دهیم. فراموش نکنید که سایت املاک برای شغل‌ خرید و فروش املاک بسیار مهم و حیاتی تلقی می‌شود. هر چه سایت طراحی شده از سئویی بهتر بهره ببرد، بازدید آن بالاتر می‌رود. به همین دلیل از تمامی نکته‌ها آگاه شده، تا سایتی مناسب طراحی کنید. هم چنین در صورتی که این کار را به شخصی دیگر می‌سپارید، مطمئن شده تا تمامی نکات مهم و اساسی را در طراحی سایت رعایت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *