طراحی سایت صنعتی

این مطلب را به اشتراک بگذارید

طراحی سایت صنعتی

طراحی سایت صنعتی دنیای اینترنت همه لایه های زندگی را فرا گرفته است طوری که اگر هرکدام از ما کار با آن را بلد نباشیم می‌توان گفت که از زندگی عقب خواهیم ماند و نمی‌توانیم...

طراحی سایت صنعتی

طراحی سایت صنعتی

دنیای اینترنت همه لایه های زندگی را فرا گرفته است طوری که اگر هرکدام از ما کار با آن را بلد نباشیم می‌توان گفت که از زندگی عقب خواهیم ماند و نمی‌توانیم کارها را به سرعت انجام دهیم. شرایط کرونایی جامعه نیز این استفاده از اینترنت را تشدید کرد و باعث شد همه افراد جامعه برای اغلب خرید ها و سفارشات خود به دنبال سایت های معتبر اینترنتی باشند تا بتوانند بدون خارج شدن از منزل، کارهای خود را انجام دهند. با توجه به همین موارد اغلب کسب و کار ها برای پیشرفت در زمینه فروش و معرفی خود به عنوان یک برند معتبر اقدام به طراحی سایت برای خود می‌کنند که البته پروسه طولانی و زمان بری را نیز داراست و ما در ادامه قصد داریم اطلاعات راجع به طراحی سایت صنعتی در اختیار شما بگذاریم.

اهمیت داشتن یک سایت صنعتی

همانطور که به آن اشاره کردیم با توجه به اینترنتی شدن همه مشاغل، نیاز به یک وب سایت حرفه ای در حوزه صنعت نیز بسیار احساس می‌شود که بتواند علاوه بر معرفی واحد صنعتی، نقش موثری بر معرفی محصولات و افزایش درآمد نیز داشته باشد. یک واحد صنعتی یا کارخانه صنعتی می‌تواند توسط یک سایت با مشتریان خود ارتباط برقرار کند و با استفاده از نظرات و انتقادات آن‌ها کیفیت محصولات را افزایش داده و جایگاه خود را تا حد زیادی ارتقا دهد‌‌. وجود سایت در واحدهای صنفی باعث شده است که بازار رقابت نیز داغ شود و اغلب مدیران پی این هستند که بتوانند با ارائه محصولات متنوع و با کیفیت مشتریان بیشتری کسب کنند اما یکی از راه های جذب مشتری تبلیغات درست می‌باشد که بتواند افراد مختلف را قانع کند که برای خرید خود سایت شما را انتخاب نمایند پس اگر قصد دارید مشتریان ثابت بیشتری را جذب کنید تاثیر تبلیغات را فراموش نکنید. یکی دیگر از راه های جذب مشتری استفاده از قالب مناسب برای سایت می‌باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

طراحی یک سایت صنعتی موفق

اما طراحی سایت کار حساسی است و باید برای آن وقت کافی گذاشت و مطالب مفید و درستی را روی آن قرار داد که مشتری را جذب کند و او را برای خرید از صاحب سایت مشتاق کند. طراحی قالب سایت و گرافیکی که برای آن در نظر گرفته می‌شود تاثیر بسزایی در جلب نظر مشتری خواهد داشت پس باید به صورت اختصاصی و مطابق با فعالیت واحد صنعتی طراحی شود و همچنین از رنگ های مناسب در آن استفاده شود. گوگل نیز برای طراحی قالب یک سایت دارای استاندارد های مشخصی می‌باشد که رعایت آن ها می‌تواند در دیده شدن سریع سایت تاثیر گذار باشد. انتخاب یک نام مرتبط و منطقی به عنوان برند خود که در ذهن ها بماند نیز می‌تواند در پیشرفت شما بسیار کمک کننده باشد و باعث شود افراد مختلف نام برند شما را به ذهن بسپارند و به افراد دیگر نیز معرفی نمایند. بهتر است در طراحی سایت صنعتی از بخش های مختلفی استفاده شود که بتواند مشتری را راهنمایی نماید و باعث گیج شدن او نشود و دسترسی او را راحت کند.

بخش های مختلف یک سایت صنعتی می‌تواند شامل:

گروه بندی محصولات با توجه به مشخصات آن ها
نحوه استفاده از محصول و کاربرد آن
محصولات مرتبط
ارائه کاتالوگ تصویری
اخبار مربوط به کارخانه
نظرسنجی مخصوص کاربران
توضیح خدمات پس از فروش
خرید آنلاین
سرویس بیست و چهار ساعته پشتیبانی
درباره کارخانه

باشد که باید مطالب آن هر چند وقت یکبار آپدیت شده و به روز رسانی شود تا اطلاعات درستی در اختیار کاربر قرار گیرد. یکی از قابلیت هایی که می‌تواند در یک سایت صنعتی بسیار مورد استقبال واقع شود و باعث پیشرفت بیشتر واحد صنعتی شود قابلیت چند زبانه بودن مطالب سایت است که این امکان را فراهم می‌کند که بتوان برند و محصولات خود را به کشور های دیگر نیز معرفی نمود و فعالیت خود را به یک فعالیت جهانی تبدیل کرد. در طراحی یک سایت صنعتی بهتر است آن را در نوع ریسپانسیو طراحی نمایید زیرا اغلب جامعه امروزی از گوشی های هوشمند خود برای سرچ در موتور های جستجو استفاده می‌کنند و اگر سایت شما در قالب ریسپانسیو طراحی شده باشد به این افراد نیز نمایش داده شده و در نتیجه بازدید از سایت شما بالاتر خواهد رفت.

مزایا طراحی سایت صنعتی

داشتن یک سایت صنعتی می‌تواند مزایای زیادی برای واحد صنعتی داشته باشد که از مهم ترین این مزایا می‌توان به در دسترس بودن همیشگی مطالب و محصولات دانست که این امکان را به مشتری می‌دهد که در هر زمان که بخواهد به سایت شما مراجعه نموده و خرید خود را انجام داده یا اطلاعات کافی را درباره واحد صنعتی کسب کند و البته داشتن یک سایت معتبر می‌تواند رزومه مناسبی برای کارخانه یا واحد صنعتی شما محسوب شده و مشتریان بیشتری را برای شما فراهم نماید. از دیگر مزیت هایی که داشتن یک سایت صنعتی می‌تواند برای صاحب آن فراهم آورد کم کردن مراجعات حضوری می‌باشد که در شرایط کرونایی امروز جامعه ما می‌تواند به سلامت کارکنان و همچنین به سلامت مشتریان کمک شایانی بکند و در زمان آن ها نیز صرفه جویی نماید و به آن ها این امکان را بدهد که وقت خود را به بهبود کیفیت محصولات اختصاص دهند. به طور کلی داشتن یک سایت صنعتی می‌تواند کسب و کار شما را از حالت سنتی خارج نموده و به آن شکل امروزی بدهد

اهداف طراحی یک سایت صنعتی

داشتن یک سایت با طراحی درست می‌تواند اهمیت زیادی برای صنعتگران داشته باشد زیرا می‌تواند آن ها را در رسیدن به اهداف خود یاری کند و باعث معروفیت بیشتر برند آن ها شود. هنگامی که شما به عنوان مدیر یک واحد صنعتی لازم بدانید اهداف و استراتژی های خود را به گوش مشتریان برسانید می‌توانید اینکار را با انتشار مطلبی در سایت انجام دهید و شاهد این باشید که جمع بزرگی از مشتریان و مخاطبان شما از این اهداف آگاه گشته اند. با به کار گیری روش های درست بازاریابی به راحتی می‌توان مشتریان جدید پیدا کرد و با ارائه محصولات با کیفیت به آن ها، بتوانید آن ها را به مشتریان دائم خود تبدیل نمایید‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *