طراحی سایت نیازمندی ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید

طراحی سایت نیازمندی ها

طراحی سایت نیازمندی ها یا دایرکتوری امروزه یکی از سایت‌هایی که بسیار مورد نیاز افراد بوده و از آن استقبال بالایی می‌شود، سایت نیازمندی‌ها یا همان دایرکتوری است. ترافیک در این سایت‌ها بالا بوده که...

طراحی سایت نیازمندی ها

طراحی سایت نیازمندی ها یا دایرکتوری

امروزه یکی از سایت‌هایی که بسیار مورد نیاز افراد بوده و از آن استقبال بالایی می‌شود، سایت نیازمندی‌ها یا همان دایرکتوری است. ترافیک در این سایت‌ها بالا بوده که منجر به درآمد زایی برای صاحب سایت می‌شود. در هر حرفه‌ای افراد موفق و غیر موفق وجود دارند. برای طراحی سایت نیازمندی‌ها که به صورت موفق عمل کند، راه‌ها و شیوه‌های مختلفی وجود دارد. طراحی سایت کاری تخصصی بوده که هر کس از عهده آن بر نخواهد آمد. می‌توان طراحی سایت را یاد گرفت یا این کار را برعهده افرادی گذاشت که در این زمینه تخصص کافی دارند. ما در ادامه به نکات و دیگر موارد لازم برای طراحی سایت نیازمندی‌ها خواهیم پرداخت.

سایت نیازمندی ها چیست؟

در این نوع سایت‌ها افراد کالا یا هرگونه خدمات خود را ثبت می‌کنند. به عنوان مثال یکی از سایت‌های نیازمندی‌ها، سایت املاک است. در این سایت افراد آگهی‌های خود را در زمینه خرید و فروش و اجاره خانه‌ها، واحدها و… گذاشته تا دیگران ازآن‌ها آگاهی یابند. این سایت‌ها به نسبت دیگر موارد، پیچیدگی بیشتری دارند. در این گونه سایت‌ها باید امکان افزودن داده‌ها توسط اشخاص دیگر وجود داشته باشد. همچنین باید بتوان آگهی‌ها را به شیوه‌های مختلف طبقه بندی کرد تا راحت‌تر پیدا شوند.

چه مواردی را قبل از طراحی سایت بررسی کنید؟

هنگامی که طراحی سایت در زمینه دایرکتوری به میان می‌آید، بسیاری افراد تصور داشته تا تمامی نکات را می‌دانند. اما نکته اصلی برای این کار، بررسی مواردی قبل از شروع طراحی است. سوال “امکانات مورد نیاز طراحی سایت چیست؟” به عنوان یکی از کلیدی‌ترین گزینه‌ها مطرح می‌شود. در ادامه به صورت جداگانه به توضیح این سوال خواهیم پرداخت. هدف خود را از طراحی سایت کاملا شفاف سازی کنید. با توجه به زمینه مورد نظر خود، ابتدا به اندازه کافی دست به بررسی سایت‌های مشابه در این زمینه بزنید. اگر قصد گسترش کسب‌وکار خود را دارید، در اول راه مشخص کنید. اولین گام خود را به صورت کوچک برداشته تا متوجه اشتباهات خود در راه خود بشوید. در زمینه اول در محدوده کوچکی فعالیت خود را شروع کرده و پس از رفع نواقص در هر مرحله به گسترش کار خود بپردازید.

امکانات مورد نیاز طراحی سایت

برای هر سایتی به صورت پایه‌ای چندین شرط وجود دارد. در قدم اول دسته‌بندی آگهی‌ها قرار می‌گیرد. با این کار پیدا کردن هر آگهی متناسب با خصوصیات خود انجام می‌پذیرد. اگر قصد دارید تا سایت خود را به صورت زنجیره‌ای گسترش دهید، باید قابلیت افزودن شهرها هر آگهی وجود داشته باشد. به عنوان قدم بعدی امکان پرداخت آنلاین از طریق درگاه های عضو شتاب است. با ایجاد ویژگی پرداخت به صورت آنلاین افراد راحت‌تر خریدهای خود را انجام می‌دهند. نظم در طراحی سایت اصلی کلیدی و مهم است. با گذاشتن صفحه‌ای جداگانه برای هر دسته از آگهی‌ها، دسترسی به سایت خود را راحت‌تر کنید. با دادن پنلی مدیریتی به افرادی که در سایت شما عضو شدند، افراد را بیشتر ترغیب خواهید کرد تا از سایت شما استفاده کنند. اما اگر تنها گذاشتن آگهی‌ از طریق ثبت آگهی صورت بپذیرد، امکان از دست دادن مشتری‌ها وجود دارد. به همین دلیل، هر دو قابلیت ثبت آگهی با عضویت و بدون نیاز به عضویت را بر روی سایت خود قرار دهید. به مرور زمان، با بیشتر شدن بازدید کننده‌های سایت امکان هک کردن سایت وجود دارد. به همین دلیل در ابتدا افزونه های امنیتی و امنیت بالای سیستم مدیریتی را در سایت خود لحاظ نمائید.

نکاتی کابردی در راه اندازی سایت

در هنگام طراحی سایت اولین قدم انتخاب دامنه‌ای درست در کنار نامی فراموش نشدنی است. استفاده از دامنه بسیار معروف com. بسیار خوب بوده، اما نکته‌ای اساسی و مهم نام سایت می‌باشد. نام سایت را به گونه‌ای انتخاب کنید، تا در یاد افراد بماند. بهتر است تا از نام‌های کوتاه و راحت انتخاب کنید. در میان دامنه و نام سایت مورد دوم از اهمیت بالاتری برخوردار می‌باشد. قبل از طراحی سایت به فکر ترافیک سایت باشید. به یاد داشته باشید که حتما به SERP توجه کرده و جایگاهی بالا در آن داشته باشید. با نداشتن ترافیک سایت، به مرور بازدید کننده‌های خود را از دست می‌دهید. یکی از قسمت‌های متخلف سایت، بخش سرچ آن است. با بررسی این موارد می‌توان موارد را به صورت هدف‌مندتر پوشش داد.

در ابتدای راه اندازی سایت نیاز بوده تا خودتان آگهی‌ها را وارد کنید. پس از مدتی می‌توان انتظار داشت تا فروشنده‌ها یا افرادی که نیاز به کالایی دارند، در سایت شما ثبت نام کنند. پس از این مرحله، می‌توان به مرور از اشخاص برای عضویت در سایت حق اشتراک گرفت. یکی از نکاتی که به مرور باعث شکست سایت‌های دایرکتوری شده، تلاش برای پوشش دادن هر گونه نیازی در هر زمینه و هر شهری است. در ابتدا هدف خود را از موارد و شهرهای کمی شروع کنید و به مرور آن را گسترش دهید. سئو سایت در یک مورد و هدف خاص در یک شهر، بسیار آسان‌تر از پرداختن به محصولات بسیار زیاد در شهرهای مختلف است. با قرار دادن موارد جدید در صفحه اول خود، به سئو سایت کمک کنید.

یکی از مواردی که باعث شده تا به طور طولانی مدت و پیوسته سایت شما در اولین موارد جستجو باشد، رعایت نکاتی مانند کیفیت و مقدار MC، سابقه شهرت سایت یا شهرت نویسنده MC و اطلاعات سایت یا نویسنده MC است. با این کار سایت طراحی شده شما در میان سایت های YMYL(Your Money Your Life) قرار می‌گیرد. این سایت‌ها به نوعی خط قرمز موتورهای جستجوگر حساب می‌شوند.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی داشتیم تا به شما نکات مورد نیاز در طراحی سایت‌های نیازمندی را معرفی کنیم. سئو سایت مهم‌ و اصلی‌ترین مورد در هنگام طراحی سایت است. در هنگام ساختن و ارتقای سایت به سئوی خارجی و داخلی توجه کنید. با سئویی مناسب میزان بازدیدها از سایت شما بیشتر شده و در نهایت جزو بالاترین سایت‌ها در هنگام سرچ خواهید بود. پس از طراحی و راه اندازی سایت، به مرور، کابران خود را شناخته و سایت را در جهت برآیند سلایق پیش ببرید. این به معنی به‌روزرسانی سایت شما می‌باشد. به مرور با مشکلات سایت خود آشنا شده و آن‌ها رفع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *